KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 13987444

nr 1398 7444

Wilhelm von Gegerfelt

(1844-1920), Sverige

Kolteckning, Signerad. Motivet: 24x38cm, yttermått inklusive ram: 44x54cm

Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.

måndag 24 maj 2021
kl 18:39:34

Wilhelm von Gegerfelt

Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt